مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی: شهید دادمان مصداق عینی مدیریت ستادی و اجرایی

اخبار

مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی:

شهید دادمان مصداق عینی مدیریت ستادی و اجرایی

مسعود نیلی همزمان با حضور در همایش تقدیر از چهره‌های ماندگار وزارت راه  و شهرسازی از مهمترین خصوصیات هم دوره ای خود، شهید رحمان دادمان سخن گفت.
 MG 5105

به گزارش ستاد خبری، مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی از دیگر حاضران در همایش تقدیر از چهره‌های ماندگار وزارت راه و شهرسازی و همچنین یکی از هم دوره‌ای‌های شهید رحمان دادمان در این مراسم بیان کرد: بسیار خوشحالم که این فرصت فراهم شد تا بتوانم در فرصتی کوتاه از خصوصیات شخصی صحبت کنم که نه تنها در دوران حیاتش بلکه حتی پس از مرگش هم این چنین جاودانه باشد.

وی افزود: معمولا نظام مدیریت کشور به گونه ای است که هر اندازه که مدیران ما مسئولیت بیشتری داشته باشند، به همان اندازه برای پیش بردن اهداف خود با محدودیت‌های بیشتری مواجه هستند و هر اندازه که مسئولیت بزرگتر شود، محدودیت و موانع هم بیشتر خواهد شد. این زمان است که ابتکارشخصی مدیر اهمیت خود را نشان می‌دهد و دقیقا شخصیت‌ها بزرگ به این دلیل بزرگ شدند که توانستند از پس مشکلات برآیند.

وی افزود: شهید رحمان دادمان نمونه بارز یک شخصیت بزرگ است که توانست مشکلات را حل کند و در دوران هر چند کوتاه خود در وزارت اقداماتی انجام دهد که  تا به امروز تداوم یافته است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی بیان کرد: توزان شخصیتی یکی از مهمترین خصوصیات در گردش امور کشور نقش تعیین کننده دارد. خصلتی که همراه با انعطاف شخصیتی به طور کامل در شهید دادمان وجود داشت و بدون شک وی مصداق عینی شخصیتی بود که مدیریت ستادی و اجرایی را همزمان با هم داشت.

در ادامه برادر شهید رحمان دادمان در توضیح خصوصیات برادر خود گفت: رحمان خستگی را خسته می‌کرد. وی نمونه کامل شخصیتی بود که هیچوقت تفکر و بینش سیاسی را در امور اجرایی دخالت نمی داد و همیشه معتقد به تحول‌آفرینی، عدم محافظه کاری، برنامه ریزی، مردم‌مداری بود و در دوران وزارت خود تلاش کرد تا امنیت را در جاده های کشور برقرار کند.